Kalinčiakova 27A, 83104 Bratislava, tel.: 02/44456752-54, fax: 02/44456753 
International Cycling Union
VÝSLEDKY ZO ZAHRANIČIA 2007
 
SVETOVÝ POHÁR
MARIBOR (Slovin.), 15. - 16. 9. 2007
 
VÝSLEDKY XC, DH, 4X - TU
CELKOVÉ PORADIE SVETOVÉHO POHÁRA 2007 - VŠETKY DISCIPLÍNY - TU
 
MAJSTROVSTVÁ SVETA
FORT WILLIAM (V. Brit.), 4. - 9. 9. 2007
 
VÝSLEDKY:
CROSS COUNTRY
TÍMOVÁ SÚŤAŽ - TU
 
MUŽI - ELITE - TU
DO 23 ROKOV - TU
JUNIORI - TU
 
ŽENY - ELITE - TU
DO 23 ROKOV - TU
JUNIORKY - TU
 
DOWNHILL
MUŽI - ELITE - TU
JUNIORI - TU
 
ŽENY - ELITE - TU
JUNIORKY - TU
 
FOUR CROSS
MUŽI - ELITE - TU
 
ŽENY - ELITE - TU
 
MAJSTROVSTVÁ EURÓPY
CAPPADOCIA  - TUR., 12. - 15. 7. 2007
 
TÍMOVÉ PRETEKY: 1. Švajčiarsko 1:29:56, 2.. Francúzsko 1:31:40, 3. Taliansko 1:31:51, 4. Česko 1:32:23, 5. Švédsko 1:33:05, 6. Španielsko 1:35:55, ... 11. Slovensko 1:40:56.
 
Peter Sagan obsadil 3. miesto v pretekoch juniorov VÝSLEDKY      FOTOGRAFIE
Janka Števková trinásta  VÝSLEDKY
Muži - Barényi štyridsiaty   VÝSLEDKY 
Kategória do 23 rokov   VÝSLEDKY 
 
4. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - DOWNHILL
SCHLADMING - RAK., 7. - 8. 7. 2007
 
MUŽI - DOWNHILL: 1. Samuel Hill (Aus) Iron Horse / Monster Energy 3:51,44, 2. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal +5,14, 3. Greg Minnaar (RSA) Team G-Cross Honda +5,52, 4. Matti Lehikoinen (Fin) Team G-Cross Honda +5,57, 5. Steve Peat (GBr) Santa Cruz Syndicate +6,37, 6. David Vazquez Lopez (Spa) MSc Bikes +6,49, ... 82. Ján Javorník, 86. Filip Polc, 106. Marcel Vaško, 156. Matúš Paulovič, 161. Matej Laktis, 166. Igor Jadlovský, 171. Peter Nováčik (všetci SR) - ani jeden zo Slovákov sa nekvalifikoval do finále.
 
 
MUŽI - FOUR CROSS: 1. Brian Lopes (USA), 2. Guido Tschugg (Ger) Ssangyong-Fusion Pro Team, 3. Filip Polc (SR) Gravity Group, 4. Jared Graves (Aus), 5. Michal Prokop (Cze), 6. Jurg Meijer (Ned) Dolphin Bike Team, ... 23. Matej Vitko (SR), 69. Marek Peško (SR).
Filip Polc je v priebežnom poradí SP UCI na 2. mieste
 
4. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - CROSS COUNTRY
3. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - DOWNHILL
MONT SAINTE ANNE - KAN., 23. - 24. 6. 2007
 
MUŽI - CROSS COUNTRY: 1. Julien Absalon (Fra) Orbea 1:54:49,  2.  Jose Antonio Hermida Ramos (Esp.) +23, 3. Geoff Kabush (Kan.) +1:26, 4. Christoph Sauser (Swi) Specialized +1:56, 5. Nino Schurter (Swi)   Swisspower MTB Team +2:44, 6. Frederik Kessiakoff (Švéd.) +2:53
 
DOWNHILL: 1. Samuel Hill (Aus) Iron Horse / Monster Ener 4:29,6, 2. Greg Minnaar (RSA) +1,7, 3. Steve Peat (Gbr.) +1,7, 4. Matti Lehikoinen (Fin) +2,4, 5. Fabien Barel (Fra) +5,0, 6. Nathan Rennie (Aus)  +5,1, ... 22. Filip Polc (SR) Gravity Group +16,2.
 
FOUR-CROSS: 1. Brian Lopes (USA), 2. Scott Beaumont (V. Brit.), 3. Filip Polc (SR) Gravity Group, 4.  Kamil Tatarkovič (ČR), 5. Jared Graves (Aus), 6. Guido Tschugg (Nem.).
 
ŽENY - CROSS COUNTRY: 1. Irina Kalentyevová (Rus) Topeak-Ergon 1:39:00, 2. Ren Chengyuan (Chn) +10, 3.  Sabine Spitzová (Ger) Ghost International Racing +24, 4. Marie-Helene Premontová (Can) Rocky Mountain Haywood +46, 5. Margarita Fullanová (Spa) Spiuk-Tau Ceramica +1:00? 6. Georgia Gouldová (USA) Luna Womens Mtb Team +1:39 , ... 35. Janka Števková +11:08.
 
DOWNHILL: 1. Sabrina Jonnier (Fra) 5:04,50, 2. Tracy Moseleyová (V. Brit.) +2,3, 3. Emmeline Ragotová (Fra.) +12,4.
 
FOUR-CROSS: 1. Anneke Beertenová (Ned),  2. Fionn Griffithsová (GBr), 3. Jill Kintnerová (USA)
 
3. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - CROSS COUNTRY
2. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - DOWNHILL
CHAMPÉRY - ŠVAJ., 9. - 10. 6. 2007
 
MUŽI - CROSS COUNTRY: 1. Julien Absalon (Fra) Orbea 2:12:44, 2. Christoph Sauser (Swi) Specialized +50, 3. Nino Schurter (Swi)   Swisspower MTB Team +2:21, 4. Roel Paulissen (Bel) Cannondale-Vredestein +2:49, 5. Ralph Naef (Swi) Multivan Merida Biking Teamn +3:17, 6. Cédric Ravanel (Fra) Team Lapierre Internation +3:41.
 
FOUR-CROSS: 1. Brian Lopes (USA) GT, 2. Michal Prokop (Cze) Author, 3. Filip Polc (SR) Gravity Group, 4. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal, 5. Jared Graves (Aus), 6. Jakub Hnidak (Cze), ... 19. Pavel Vitko (SR).
 
DOWNHILL: 1. Samuel Hill (Aus) Iron Horse / Monster Ener 4:02,30, 2. Mickael Pascal (Fra) Q By Saab-Salomon +14,20, 3. Bernat Guardia Pascual (Esp) Msc Bikes +15,00, 4. Fabien Pedemanaud (Fra) +15,30, 5. Nicolas Vouilloz (Fra) Team Lapierre Internation +17,00, 6. Brendan Fairclough (GBr) Team G-Cross Honda +18,30, ... 95. Marcel Vaško (SR) +1:07,50, 104. Filip Polc (SR) +1:18,40, 135. Matej Laktis (SR) +2:06,50.
 
ŽENY - CROSS COUNTRY: 1. Margarita Fullanová (Spa) Spiuk-Tau Ceramica 1:55:49, 2. Irina Kalentyevová (Rus) Topeak-Ergon +19, 3. Marie-Helene Premontová (Can) Rocky Mountain Haywoodová +1:10, 4. Sabine Spitz (Ger) Ghost International Racing +2:19, 5. Willow Koerberová (USA) Subaru-Gary Fisher +4:25, 6. Elisabeth Oslová (Aut) Tonis Pro Team Kirchberg +4:41, ... 42. Janka Števková +15:30.
V priebežnom poradí SP je Janka Števková na 52. mieste.
 
FOUR-CROSS: 1. Jill Kintnerová (USA) GT, 2. Rachel Seydouxová (Sui), 3. Fionn Griffithsová (GBr) Norco/Griffiths, 4. Mio Suemasa (Jpn), 5. Anneke Beertenová (Ned) BikeparkCh Tui, 6. Diana Marggraffová (Ecu) Zenith.
 
ZJAZD: 1. Sabrina Jonnier (Fra) Iron Horse / Monster Ener 5:17,50, 2. Mio Suemasa (Jpn) +4,10, 3. Emmeline Ragot (Fra) +6,50, 4. Scarlett Hagen (NZl) +10,20, 5. Tracey Hannah (Aus) +11,30, 6. Fionn Griffiths (GBr) Norco/Griffith +17,10.
 
4. XC-LAABENTHALTROPHY 2007
RAK., 10. 6. 2007
 
MUŽI: 1. Klaus Nielsen (Dán.) 1:43:28, 2. Milan Barényi (SR) ŽP Šport Podbrezová +34, 3. Jeffery Hall (USA) +1:18, 4. Milan Kostelničák (SR) Inter +2:10, 5. Gerald Hauer (Rak.) +2:32, 6. Martin Škopek +4:16, ... 14. Juraj Paller (obaja SR) Inter +12:09.
 
WILLINGEN WHEELS OF SPEED 2007 - DH
WILLINGEN - NEM., 3. 6. 2007
 
Super - Filip Polc vyhral výborne obsadené preteky, na ktorých nechýbal nik zo svetovej špičky! Zvíťazil, i napriek tomu, že v sobotu mal v kvalifikácii pád a po ňom bol pár minút v bezvedomí. Na reverz ho pustili z nemocnice a o pár hodín vyhral!
 
MUŽI - ELITE: 1. Filip Polc (SR) Gravity Group 1:58,01, 2. Greg Minaar (JAR) 1:58,03, 3. Steve Peat (V. Brit.) 1:58,45, 4. Sam Blenkinsop (N. Zél.) 1:58,74, 5. Andrew Neethling (JAR) 1:58,91, 6. Bryn Atkinson (Aus.) 1:58,92.
 
2. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - CROSS COUNTRY
OFFENBURG - NEM., 26. - 27. 5. 2007
 
MUŽI - ELITE: 1. Julien Absalon (Fra) Orbea 2:18:54, 2. Cédric Ravanel (Fra) Team Lapierre International +2:42, 3. Lukas Flückiger (Sui) Athleticum MTB Team +3:12, 4. Jean-Christophe Peraud (Fra) Orbea +3:37, 5. Kashi Leuchs (NZl) Cannondale-Vredestein +3:45, 6. Christoph Sauser (Sui) Specialized +4:15, ... 125. Milan Barényi -3 kolá, 133. Lukáš Hanus -4 kolá,  140. Michal Plesník (všetci SR) -4 kolá.
 
ŽENY - ELITE: 1. Irina Kalentyeva (Rus) Topeak-Ergon 2:02:38, 2. Marie-Helene Premont (Can) Rocky Mountain Haywood +1:28, 3. Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Nor) Multivan Merida Biking Team +2:20, 4. Margarita Fullana (Esp) Spiuk-Tau Ceramica +2:20, 5. Sabine Spitz (Ger) Ghost International Racing +4:57, 6. Tereza Hurikova (Cze) Ceska Sporitelna Mtb +5:11, ... 88. Janka Števková (SR) -3 kolá.
 
ČESKÝ POHÁR V CROSS COUNTRY - 1. PRETEKY
KUTNÁ HORA - ČR, 19. 5. 2007
 
PORADIE - MUŽI: 1. Jaroslav Kulhavý (Cze) Michelin-Specialized Mtb Team 1:56:22, 2. Milan Spešný (Cze) Merida Biking Team +26, 3. Jan Škarnitzl (Cze) Giant Team +44, 5. Pavel Boudný (Cze) Kellys Opportunity Mtb Team +46, 6. Roman Rametsteiner (Aut) Arbo Rc Linz +1:12, ... 8. Milan Barényi (SR) ŽP Šport Podbrezová +2:50, 21. Lukáš Hanus (SR) Merida Biking team +11:02, 22. Martin Škopek +12:01, 25. Juraj Paller (obaja SR) Inter Bratislava +13:50, 30. Michal Plesník (SR) ŽP Šport Podbrezová +15:58.
 
1. PRETEKY SVETOVÉHO POHÁRA - DH
VIGO - ŠP., 11. - 13. 5. 2007
 
* ZJAZD - MUŽI: 1. Marc Beaumont (GBr) Team Mbuk Santacruz 2:37,02, 2. David Vazquez Lopez (Spa) Msc Bikes +1,04, 3. Greg Minnaar (RSA) Team G-Cross Honda +1,59, 4. Steve Peat (GBr) Santa Cruz Syndicate +2,00, 5. Samuel Hill (Aus) Iron Horse / Monster Energy +3,06, 6. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal +4,02, ... 79. Filip Polc (SR) Gravity Group +46,58
 
* FOUR-CROSS - MUŽI: 1. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal, 2. Brian Lopes (USA), 3. Michal Prokop (Cze), 4. Joost Wichman (Ned) Gravity Group, 5. Romain Saladini (Fra), 6. Jared Graves (Aus), ... 17. Filip Polc (SR) Gravity Group.
 
* ZJAZD - ŽENY: 1. Sabrina Jonnier (Fra) Iron Horse / Monster Energy 2:52,07, 2. Tracy Moseley (GBr) Kona Les Gets +7,53, 3. Emmeline Ragot (Fra) +9,56, 4. Celine Gros (Fra) +13,54, 5. Marielle Saner (Swi) Bikepark.Ch Tui +14,00, 6. Fionn Griffiths (GBr) +14,02.
 
* FOUR-CROSS - ŽENY: 1. Anneke Beerten (Ned) Bikepark.Ch Tui, 2. Jill Kintner (USA), 3. Eva Castro Fernandez (Spa), 4. Melissa Buhl (USA), 5. Anita Molcik (Aut) Team Hotec / Rsp, 6. Mio Suemasa (Jpn)
 
ŠKODA AUTO GRAND PRIX MTB - POĽSKÝ POHÁR
VARŠAVA, 12. 5.
 
MUŽI - ELITE: 1. Marek Galinski (Pol), 2. Dariusz Batek (Pol), 3. Piotr Wysmyk (Pol), 4. Ricky Federau (Can), 5. Marcin Karczynski (Pol), 6. Kryspin Pyrgies (Pol), ... 8. Lukáš Hanus (SR).
 
ORFU CUPA - MAĎARSKÝ POHÁR
ORFU, 13. 5.
 
MUŽI - ELITE: 1. Milan Barényi (SR) ŽP Šport Podbrezová, 2. Miha Solar (Slo), 3. Szilard Buruczki (Hun), 4. Gerald Hauer (Aut), 5. Vaclav Hlavac (Cze), 6. Robert Kircher (Aut), ... 9. Juraj Paller, 13. Martin Škopek (obaja SR) Inter Bratislava.
Počet návštevníkov: 110686 | Slovenský zväz cyklistiky © 2004-2005  
Návrat na úvod info@cyklistikaszc.sk